Skąd się bierze ból mięśni ramion?

Ból łokcia jest dosyć dokuczliwą przypadłością, gdyż nie pozwala on wykonywać pewnych, codziennych czynności. Każdy ruch ręką sprawia ból. Warto wiedzieć, jakie mogą być przyczyny takiej dolegliwości. Otóż, ból łokcia oraz ból lewej ręki lub prawej może oznaczać pojawiający się stan zapalny. W taki sposób może się również objawiać choroba reumatyczna. Trzeba mieć również na uwadze fakt, że ból mięśni przedramienia może mieć miejsce wówczas, gdy pojawia się ból kręgosłupa. Otóż, niekiedy dzieje się tak że kręgosłup, promieniuje na inne części ciała. Ból mięśni ramienia może być spowodowany również przetrenowaniem.

Co robić, gdy pojawia się ból mięśni ramion?

Wiele osób zastanawia się co robić, gdy pojawia się ból ramienia. Otóż, przede wszystkim, trzeba na początku poznać przyczynę tej dolegliwości. Natomiast, jeśli podejrzewamy, że ból ramion jest spowodowany przetrenowaniem lub po proste zmęczeniem albo stresem, to wówczas można skorzystać z następujących czynności:

  • bolące miejsce warto posmarować maścią regenerującą,
  • zalecany jest odpoczynek,
  • mile widziany jest delikatny masaż bolącego miejsca.

W przypadku jeśli domowe sposoby nie pomagają, warto udać się do lekarza w celu ustalenia konkretnej przyczyny. Lekarz na pewno przeprowadzi wywiad, a następnie zleci szereg badań w celu poznania przyczyny. Ból rąk może być diagnozowany za pomocą rentgena albo rezonansu magnetycznego. Bóle mięśni ramion, mogą być niekiedy połączone ze skurczami. Wówczas, najprawdopodobniej przyczyną takiego stanu są niedobory mineralne. W takiej sytuacji, zaleca się spożywanie dań, bogatych w świeże owoce oraz warzywa. Trzeba uzupełnić niedobory, takie jak: wapń, magnez oraz potas. Lekarz oczywiście może również zlecić wykonanie badań z krwi, w celu poznania, jakie są niedobory w organizmie.

Jaki masaż wykonać, gdy pojawiają się bóle mięśni rąk?

W sytuacji, gdy pojawiają się bóle mięśni rąk i nóg, z powodu przetrenowania, to warto zastosować masaż. Warto wiedzieć, że oczywiście masaż mięśni można wykonywać samodzielnie. Przede wszystkim, powinien on być naprawdę delikatny. Przed rozpoczęciem masażu, koniecznie trzeba rozgrzać bolące miejsce. Bardzo skuteczny jest masaż wykonywany na przykład wodzie. W tym celu najlepiej skorzystać z masażera wodnego. Natomiast, na sucho warto stosować specjalne olejki, przeznaczone do masażu. Może to być na przykład olejek lawendowy, pomarańczowy, z zielonej herbaty lub jeszcze inny. Masaż trzeba wykonywać do granicy bólu, nigdy nie można jej przekroczyć. Masaż powinien szybko przynieść ulgę.

Dodaj komentarz