Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Na czym polega chirurgia endoskopowa
Porady

Na czym polega chirurgia endoskopowa?

Endoskopia to ogół procedur diagnostyczno-terapeutycznych mających na celu rozpoznawanie i leczenie różnego rodzaju schorzeń – od polipów po nowotwory. Endoskopowe badania i zabiegi chirurgiczne można bez wątpienia uznać jedno z największych osiągnięć współczesnej medycyny, ponieważ efekty, jakie pozwalają uzyskać, są spektakularne.

Jak wyglądają zabiegi wykonywane metodą endoskopową?

Chirurgia endoskopowa opiera się na wykorzystaniu endoskopu, czyli sondy wyposażonej w kamerę i źródło światła. Wprowadza się ją do ciała pacjenta przez wykonane wcześniej niewielkie nacięcie, dzięki czemu tkanki zostają naruszone w zaledwie minimalnym stopniu, a następnie dokonuje rozpoznania struktur chorobowych i ich usunięcia bądź naprawy za pomocą wprowadzonych razem z sondą narzędzi neurochirurgicznych – to sprawia, że zabieg jest mało inwazyjny, a przez to również mało bolesny. Chirurgia endoskopowa ma też tę zaletę, że pozwala na wyjątkową precyzję.

Jakie zabiegi obejmuje chirurgia endoskopowa?

Chirurgia endoskopowa ma dość szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się ją między innymi w ortopedii i laryngologii, sprawdza się także w przypadku leczenia wielu schorzeń układu pokarmowego. Najpopularniejsze zabiegi chirurgiczne wykonywane przy użyciu endoskopu to wycinanie polipów, usuwanie kamieni z dróg żółciowych, naprawa zwyrodniałych dysków, obliteracja żylaków przełyku, tamowanie krwawienia z przewodu pokarmowego i zakładanie protez w przewodzie trzustkowym. Pacjenci chwalą ich skuteczność i udogodnienia, jakie się z nimi wiążą: mniej dolegliwości bólowych oraz krótszy czas rehabilitacji niż po zwykłym zabiegu chirurgicznym.

Gdzie wykonuje się zabiegi endoskopowe?

W chirurgii endoskopowej specjalizuje się między innymi Sport-Klinika, nowoczesna placówka medyczna zlokalizowana w Żorach. Wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt i najbardziej wykwalifikowany personel Sport-Klinika chętnie przyjmuje pod swoje skrzydła pacjentów z całej Polski, oferując im profesjonalną opiekę medyczną i szeroki wybór zabiegów medycznych wspomagających leczenie najróżniejszych chorób metodą endoskopową i nie tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.