Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Moda

Brwi na mydło – jak wykonać modny makijaż brwi?

Moda na brwi zmienia się niezwykle szybko. Jeszcze do niedawna na topie były te wyskubane i nienaturalnie cienkie. W ostatnich sezonach w modzie był również makijaż permanentny. Poddawały się mu dziewczyny, które marzyły o idealnie wyrysowanych łukach brwiowych. W tym sezonie jednak najmodniejsze są brwi na tzw. mydło. Feathered brows podbijają Instagrama. Obserwować można je również u gwiazd i celebrytek ze szklanego ekranu. Aby wykonać brwi na mydło, nie trzeba udawać się do kosmetyczki. Modny makijaż stworzyć można samodzielnie – jak to zrobić?

Czym są soap brows?

Soap brows inaczej nazywane feathered brows, a po polsku brwiami na mydło jest najmodniejszym trendem w makijażu tej części twarzy. Charakteryzuje się tym, że włoski unoszone są ku górze. Podniesieniu ulegają przede wszystkim te znajdujące się na początku łuku brwiowego. Sprawia to, że linia brwi układa się naturalnie, włoski są gęste, podkreślone. O tym, jak wyglądają brwi w stylu baby brow można przekonać się obserwując Hailey Bieber czy Rosie Huntington. Są one największymi zwolenniczkami tego trendu.

Jak wykonać feathered brows?

Stylizacje na feathered brows możesz wykonać w domu. Aby stworzyć makijaż brwi na mydło, w pierwszym kroku odwiedź https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-oczy-makijaz-brwi, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne kosmetyki i akcesoria. Do makijażu feathered brows będziesz potrzebować mydła glicerynowego (specjalnie dedykowanego brwiom), ewentualnie żelu do brwi, a także szczoteczki, kolorowej kredki w kolorze odpowiadającemu naturalnym włoskom.

Brwi na mydło: krok po kroku

Na początku wykonywania brwi na mydło musisz usunąć wszystkie włoski, które wystają poza łukiem brwiowym i wyszczotkować je dokładnie, a następnie odrobinę mydła lub żelu wymieszać z wodą i nanieść na szczoteczkę. Tą wyczesz dokładnie włoski, zachowując kierunek od dołu do góry. W miejscach, gdzie włoski będą rzadkie, wypełnij ubytki cienkim pisakiem lub kredką do brwi. Na koniec sięgnij po jasny puder lub rozświetlacz. Dzięki tym kosmetykom podkreślisz i uwidocznisz efekt feathered brows, a także optycznie powiększysz oczy.

Modny makijaż brwi 2020

Baby brow to nie jedyny trend w makijażu brwi jesieni/zimy 2020-2021. Kobiety, które lubią ekstrawagancki i odważny make-up będą zachwycone brwiami rozjaśnionymi. Powinny przybierać one taki odcień, aby być praktycznie niewidoczne. Ten modny makijaż najprościej będzie wykonać blondynkom – wystarczy, że zrezygnują ze stosowania kredki lub pisaka w ciemniejszym kolorze. Brunetki i szatynki, aby uzyskać blade brwi, będą musiały zdecydować się na odbarwienie.