Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jak używać pasty do włosów
Lifestyle

Jak używać pasty do włosów?

Jak używać pasty do włosów? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, warto powiedzieć kilka słów na temat wyboru właściwej pasty, a także odpowiedniego przygotowania włosów. W przeciwnym razie stosowanie nawet najlepszej pasty może przynieść efekty odwrotne do oczekiwanych.

Po co pasta i dlaczego warto ją stosować?

Popularna pasta do włosów to środek, który służy przede wszystkim do ich modelowania. To oznacza, że odpowiednie efekty uzyska się wyłącznie wtedy, gdy zastosuje się właściwą pastę. Klient ma do wyboru co najmniej kilka rodzajów past. W zależności od rodzaju zastosowanych składników pasta może zwiększać objętość włosów, nadawać im odpowiednią teksturę, a także sprawiać, że ich końcówki będą matowe. Przy wyborze pasty warto też zwrócić uwagę na trwałość uzyskanych za jej pomocą efektów. Osoby dopiero rozpoczynające swą „przygodę”z pastą powinny zainwestować przede wszystkim w produkt o lekkim stopniu utrwalenia.

Jak stosować pastę?

Stosowanie pasty do włosów nie jest wcale takie łatwe. Co gorsza, wiele osób używa jej niezgodnie z przeznaczeniem i to nawet o tym nie wiedząc. Przed rozpoczęciem aplikacji należy dokładnie umyć włosy, a następnie wolno je osuszać (np. ręcznikiem). Gdy włosy będą lekko nawilżone, aplikacja pasty będzie najłatwiejsza. Następnie:

  1. Nakładanie pasty należy rozpocząć od jej dokładnego roztarcia w dłoniach. Dzięki temu będzie ona dużo łatwiejsza w aplikacji. Jest to zasługą ciepła, dzięki któremu staje się ona bardziej plastyczna i lepiej przywiera do powierzchni włosów.
  2. Po nałożeniu pasty na włosy należy ją delikatnie rozprowadzić po całej ich długości. Warto wykorzystać do tego celu swoje palce lub grzebień. Rozczesane włosy z równomiernie rozprowadzoną pastą to znacznie łatwiej modelować. Grunt to porządek!
  3. Włosy z pastą modeluje się za pomocą prostych ruchów dłońmi. Można nimi rzeźbić koleiny i wygładzać włosy. Ważne, aby uzyskany efekt modelujący był równomierny i symetryczny. Jeśli pasta do włosów była nakładana na lekko zawilgocone włosy, to po jej nałożeniu należy poczekać na ich samoistne wysuszenie.

Jak działa pasta?

Sposób stosowania pasty wynika przede wszystkim z zasady jej działania. Jest to substancja podatna na działanie ciepła, która po nałożeniu zastyga na powierzchni włosów. Dzięki niej włosy nie są tak napuszone i łatwiej się układają. Pasta do włosów powinna być stosowana głównie przez tych mężczyzn, którzy chcą nadać swej fryzurze wyrazistości. Poleca się ją osobom z długimi włosami, gdyż dzięki niej łatwiej je upiąć, wygładzić i modelować. Dobrą pastę można poznać po składzie. Najważniejsze, aby zawierała ona dużo naturalnych składników. Oprócz wody w jej skład powinny wejść takie substancje jak pszczeli wosk, nawilżające ekstrakty roślinne, a także aloes. Produkty zawierające alkohol i inne substancje podrażniające nie powinny być nakładane na włosy, gdyż mogą one podrażniać skórę i doprowadzić do przyspieszonej destrukcji fryzury.

Reasumując, pasta do włosów to substancja o specjalnych właściwościach, bez której trudno wyobrazić sobie skuteczną pielęgnację męskich włosów.