Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Lifestyle Moda

Jak właściwie wybrać krawaty?

Pierwsze krawaty były znane już kilkaset lat temu, w XVII wieku. Krój krawatu od tego momentu uległ wielkim przemianom, w efekcie czego powstało mnóstwo rozmaitych typów, natomiast choćby form krawatów. Noszenie krawatu, modnego dodatku do stroju męskiego, drzewiej przynależało tylko najwyższym klasom społecznym. Obecnie natomiast krawat upowszechnił się, będąc ciągle oznaką męskiej elegancji. Nabywając go, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg jego wartości, takich jak artykuł, z jakiego jest zrobiony, jego jakość, długość oraz szerokość, lub odcień oraz rodzaj. Nie bez znaczenia jest także również to, na jaką okazję mamy ubrać krawat.

Jaki krawat na jaką okazję?

Dostępność kształtów oraz odcieni może przyprawiać o zawrót głowy, lecz klasyka oraz połączone z nią odcienie zawsze będą modne. Kompletując więc eleganckie akcesoria, należałoby postawić na nieskończone odcienie krawatów, np. granat i ciemne kolory czerwieni. Jeżeli idzie o wzór, to za najbardziej eleganckie uchodzą krawaty gładkie i owe w miniaturowe wzory, jakie są widoczne wówczas z bliskiej odległości. W mniej formalnych sytuacjach, takich jak zwykła praca, dobrze sprawdzają się krawaty w ukośne pasy.

krawaty

Jak się nosi krawat?

Nie podlega wątpliwości, iż krawaty są ozdobą, lecz niekoniecznie musimy je traktować jako coś niezwykłego. Istotne aby nosić krawaty tradycyjną koszulą z długim rękawem, przy zapiętym guziku pod szyją. Tu nie ma eleganckich alternatyw. Noszenie krawata do koszuli z krótkim rękawem wygląda wprost śmiesznie. Noszenie go rozluźnionego przy rozpiętym kołnierzyku jest zazwyczaj niechlujne.

Krawat w odcieniu marynarki czy garnituru?

Jedna spośród najbardziej tradycyjnych oraz pewnych wytycznych polega na tym, iż staramy się dobrać krawat w odcieniu niezwykle podobnym do marynarki/garnituru. Metoda ta doskonale sprawdza się przy ciemnych garniturach, zatem przede wszystkim granatowym oraz czarnym, dodatkowo należałoby zaznaczyć, iż to tzw. pewniaki na uroczyste okazje np. granatowy garnitur oraz granatowy krawat na ślub, natomiast czarny garnitur oraz czarny krawat na pogrzeb czy uroczystą galę. Z jakiego materiału winien być wykonany krawat? Jeśli myślimy o krawatach, myślimy o jedwabiu. Owa delikatna oraz błyszcząca tkanina nadaje krawatom niepowtarzalny blask, jaki dobrze sprawdza się w sztucznym oświetleniu, z jakim mamy do czynienia podczas uroczystych okazji. Jedwabne krawaty są trwałe, wygodne oraz dobrze układają się na piersi. Tworzą również niezwykle piękne węzły. Niestety, by tak było, doskonałej klasy musi być nie jedynie część zewnętrza, lecz także wypełnienie.