Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

krople do oczu
Zdrowie

Jakie używać krople do oczu?

Krople do oczu są wybawieniem dla osób, które dotyka zespół suchego oka. A jest ich sporo. Schorzenie występuje powszechnie. Wedle szacunków może dotykać aż 11-17 procent populacji. Chyba nie ma osoby, która choć raz w życiu nie borykałaby się z zaczerwieniem oczu, uczuciem ich swędzenia i pieczenia. Po jakie krople warto sięgać w takich momentach?

Zespół suchego oka – czym się charakteryzuje?

Zespół suchego oka powstaje na skutek nieprawidłowego nawilżania powierzchni oka przez film łzowy. To przyczyna bezpośrednia. Schorzeniu sprzyjają różne czynniki jak np. wiek po 40 roku życia, klimatyzacja, palenie papierosów, długotrwała praca przy komputerze, zanieczyszczenie powietrza, noszenie soczewek kontaktowych, menopauza i zachodzące pod jej wpływem zmiany hormonalne, a nawet choroby ogólnoustrojowe jak np. cukrzyca. Charakterystyczne objawy choroby to podrażnienie oczu oraz poczucie piasku pod powiekami, a także pieczenie, swędzenie, czasem zmęczenie oczu.

Jakie krople stosować na suche oczy?

Na rynku istnieje wiele kropli do oczu. Po które z nich sięgnąć? Warto zwrócić uwagę na krople blink marki Acuvue. Ich największą zaletą jest to, że można dobrać je do okoliczności oraz poziomu natężenia objawów:
-blink contact dedykowane są osobom, które noszą soczewki kontaktowe lub uprawiają sporty oraz borykają się z łagodnymi objawami suchego oka,
-blink intense świetnie poradzą sobie z umiarkowanymi objawami, są zalecane osobom, które dużo czasu spędzają przed ekranami urządzeń elektrycznych,
-blink intense – miminsy również na umiarkowane objawy suchego oka, są dostępne w jednorazowych fiolkach, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w podróży,
-blink intense PLUS przeznaczone dla osób z uporczywymi objawami suchego oka, mają one żelową konsystencję i wyższą lepkość, dzięki czemu dłużej utrzymują się na oku.
Wszystkie krople do oczu zawierają hialuronian sodu, substancję naturalne występującą w oku, która łagodzi podrażnienia. Jej ilość różni się w zależności od rodzaju kropli. Każdy z wariantów cechuje się skutecznością działania. Krople nie tylko nawilżają one oczy, ale też pozwalają na pozbycie się z ich powierzchni kurzu oraz drobnych zanieczyszczeń.

Zespół suchego oka jest bardzo uciążliwy. Ma również tendencję do nawracania. Nie trzeba jednak się tym martwić. Odpowiednie krople do oczu szybko przynoszą ulgę oraz pomagają się uporać z symptomami. Przed zakrapianiem oczu, należy pamiętać o dokładnym umyciu rąk. Następnie należy odchylić głowę w tył i zaaplikować krople, a zaraz potem zamknąć na chwilę oko, aby produkt mógł pokryć całą jego powierzchnię.

Artykuł sponsorowany