Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Poradnik Uroda

Czy można malować włosy podczas okresu?

Farbowanie włosów stało się na tyle powszechne, że wykonujemy je nie tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, ale również zaciszu domowym. Do dyspozycji mamy szereg rozmaitych produktów i akcesoriów, które umożliwiają to zadanie. Farbowanie włosów a okres – z pewnością wiele kobiet zastanawia się, czy podczas miesiączki można nakładać farbę na włosy. Ciężko otrzymać merytoryczną odpowiedź, która rozwieje wszystkie nasze wątpliwości.

Kiedy farbować włosy?


Oczywistym jest, że koloryzacja może osłabić nasze włosy. Farba wchodzi z nimi w reakcję chemiczną, co bezpośrednio wpływa na ich kondycję. Szczególnym obciążeniem jest przejście z ciemnego koloru na jasny. Jeśli farbowanie zostanie przeprowadzone nieumiejętnie, to włosy zostaną spalone przez rozjaśniacz. Z czasem końcówki wykruszą się, a nam pozostanie niewielka część włosów. Właśnie dlatego nie zaleca się rozjaśniania w warunkach domowych, jeśli nie posiadamy dostatecznej wiedzy, czy też odpowiednich produktów.
Farbowanie jest zalecane w przypadku, gdy nasz naturalny kolor stał się wypłowiały. Bardzo często borykamy się z siwymi włosami – mogą one pojawić się nie tylko w wieku dojrzałym. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Wiele kobiet odczuwa silną potrzebę zmiany. Pragniemy nowego wizerunku, a zmiana koloru wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Musimy jednak pamiętać, że farba powinna zostać nałożona równomiernie i dokładnie.

Kiedy nie farbować włosów?


Powyższe pytanie zadaje sobie wiele pań. Często można spotkać się z twierdzeniem, że podczas ciąży nie należy nakładać na włosy farby. Wiadomym jest, że składniki w niej zawarte mają wpływ na nasz organizm, a tym samym nienarodzone dziecko. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w przeszłości nie mieliśmy dostępu do takich produktów kosmetycznych, jak obecnie. Negatywny wpływ na dziecko może mieć amoniak, który jest często spotykany w farbach drogeryjnych. Bez trudu znajdziemy jednak produkty bez amoniaku, które mogą być stosowane nawet w okresie ciąży. Z pewnością zadowoli to kobiety, które nie wyobrażają sobie kilku miesięcy bez farbowania odrostów, czy też siwych włosów.

Farbowanie włosów podczas okresu


Żadne wiarygodne badania naukowe nie ukazują zależności między miesiączką, a farbą do włosów. Zdaniem specjalistów opisywany zabieg fryzjerski może być przeprowadzany podczas okresu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w tym czasie może dojść do rozregulowania pracy gruczołów łojowych. Jeśli skóra głowy ulegnie przesuszeniu, to może stać się ona o wiele bardziej wrażliwa. Łatwiej więc o podrażnienia, które mogą pojawić się na skutek działania farby. W przypadku nadprodukcji łoju efekty farbowania mogą być o wiele gorsze, niż zazwyczaj. Utrudnia on wnikanie farby w strukturę włosów. Kolor może być słabszy. Bardzo często szybciej się on wypłukuje. Każdy organizm jest inny, a więc inaczej reaguje na dawkę hormonów, które gwarantuje miesiączka. Wiele pań farbuje włosy podczas okresu i nie odczuwa najmniejszej różnicy. Jeśli jednak obawiamy się koloryzacji podczas okresu, to lepiej przesunąć termin zabiegu.