Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

czyj to numer
Lifestyle

Czyj to numer? To można łatwo sprawdzić!

Każdemu z nas zdarza się nie odebrać połączenia. Bywa, że akurat nie mamy czasu rozmawiać, nie zabraliśmy telefonu ze sobą, rozładował się nam albo jesteśmy w nieodpowiednim miejscu do rozmowy. Czasem też po prostu nie zdążamy odebrać. Jeśli dzwonił ktoś znajomy, to później można oddzwonić. Co zrobić jednak, jeśli to był nieznany numer?

Nie wiedząc kto dzwonił, nie wiemy też czy oddzwonić, czy dać sobie spokój. Często też jest tak, że z premedytacją nie odbieramy połączeń od nieznanych numerów, bo z góry podejrzewamy jak to się skończy. Każdy z nas przynajmniej raz doświadczył telefonu od ankietera czy naciągacza, kiedy odebranie połączenia skończyło się straconą godziną czasu, bo kryjący się za obcym numerem rozmówca nie dał dojść do słowa, dopóki nie wygadał wszystkiego, co miał wygadać. Jest to irytujące, tak jak i to, że takie osoby potrafią być bardzo natrętne i wydzwaniać po kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie do kogoś, kto nie odbiera telefonu. 

Trzeba jednak pamiętać, że nieznany numer nie zawsze oznacza irytującego naciągacza, bądź oszusta. Czasem może to być telefon z jakąś ważną informacją z banku, od operatora sieci, dostawców mediów czy z urzędu. Warto więc zainteresować się i spróbować zweryfikować taki numer, bo może się okazać, że jednak trzeba odebrać kolejne połączenie albo oddzwonić. 

Czyj to numer?

Jak sprawdzić czyj to numer telefonu komórkowego? Jest to bardzo proste, ale od początku. Na smartfonie wszystkie numery wyglądają tak samo – numer kierunkowy do Polski i 9 cyfr. Trudno więc rozpoznać nawet czy mamy do czynienia z numerem komórkowym czy stacjonarnym. Jednak to nie jest najważniejsze. Po pierwsze trzeba spojrzeć na cyfry dzwoniącego numeru. Wiele firm, takich jak banki czy ubezpieczyciele, wybiera sobie najprostsze numery, nawet takie, które składają się np. z dziewięciu piątek. Jeśli „nasz” numer ma dużo tych samych cyfr obok siebie lub dużo zer, to bardzo prawdopododobne, że mamy do czynienia z naciągaczem. Zwłaszcza jeśli do tego dzwoni co pięć minut. Trzeba też pamiętać, że numery komórkowe zazwyczaj zaczynają się od cyfr 4, 5, 6,7 lub 8. 

Obcy numer telefonu można sprawdzić w bardzo prosty sposób w internecie. Istnieje wiele stron internetowych, na których można to zrobić. Serwisy takie jak truecaller.com i sync.me mają w bazach ponad miliard numerów telefonów z całego świata, a więc można znaleźć też numery zagraniczne. Wśród polskich serwisów są takie jak: czyjtonumer.pl, ktoto.info, nieznany-numer.pl, adconnect.pl, numerytelefonu.com, spokeo.pl czy tellows.pl. Wystarczy wpisać w okienko wyszukiwania takiego portalu numer i zostanie od wyszukany. Pojawią się też informacje ile razy był wyszukiwany oraz oceny i opinie innych osób, które miały z nim do czynienia. 

Niekiedy nie da się znaleźć numeru na takich portalach. Serwisy gromadzą najczęściej numery firm, więc jeśli „nasz” numer nie został znaleziony, to może należeć po prostu do osoby prywatnej i nie ma go w bazie. W takim przypadku można spróbować odebrać takie połączenie. Na koniec ciekawostka – w bazach tego typu serwisów możemy znaleźć nawet nasz własny numer!