Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

dziecko nie chce jeść
Moda

Kiedy dziecko nie chce jeść

Bardzo wielu rodziców boryka się z problemem małego apetytu u dziecka. I o ile pomijanie niektórych posiłków z pewnością nie zaszkodzi zdrowiu małego człowieka, o tyle zdarzają się dzieci, u których jedzenie mogłoby zupełnie nie istnieć. Co robić, kiedy dziecko nie chce jeść?

Jak zwiększyć apetyt u dziecka?

Przede wszystkim, trzeba przyjrzeć się temu, czy dziecko nie podjada zbyt wiele między posiłkami. Może bowiem okazać się, że niewinny batonik, kawałek czekolady, słodki lizak, bądź też napój gazowany mogą sprawiać, że maluch nie chce spożywać później głównych posiłków. Dlatego do minimum należy ograniczyć podjadanie i ustalić konkretne godziny spożywania jedzenia. Nowy plan dnia może sprawić, że dziecko z powrotem nabierze apetytu na jedzenie.

Problem przeładowania cukrem i przekąskami bywa powszechny w dzisiejszych czasach, a rodzice bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, że występuje.

Posiłki w urozmaiconej formie

Dzieci bardzo często jedzą oczami. Dlatego smak to dla nich kwestia drugorzędna – o wiele ważniejszy jest wygląd podawanych potraw. Dziecko, które nie chce spożywać posiłków, być może doceni, jeśli zostaną one podane w bardziej atrakcyjnej niż zwykle formie.

I rzeczywiście, wymaga to od rodziców o wiele większego nakładu pracy, niż przygotowywanie tradycyjnego dania, jednak być może maluch doceni jedzenie podane w formie kolorowego obrazu bądź też ulubionego bohatera z bajki. Przygotowując posiłki dla dzieci, warto wykazać się kreatywnością i korzystać z różnych, dostępnych na rynku akcesoriów. Foremki mogą służyć do wycinania jedzenia w ciekawe dla malucha kształty.

Preparaty z apteki

Jeśli dziecko nie chce jeść pomimo tego, że rodzic stosuje różnego rodzaju sztuczki, to można ratować się dostępnymi w aptekach preparatami. Pediatrzy jednak nie są zgodni do tego, czy one rzeczywiście działają. Jednak rodzice bywają na tyle zdesperowani, że korzystają z wszelkich dostępnych środków, a niektórzy wręcz chwalą sobie dostępne w aptekach syropy.

Podsumowując, jeśli dziecko nie chce jeść, rodzice mogą spróbować najróżniejszych sposobów na to, by je zachęcić do spożywania posiłków. Jedzenie podane w atrakcyjnej formie, ograniczenie przekąsek między posiłkami, a w ostateczności, dostępne w aptekach syropy. To wszystko może sprawić, że maluch na nowo poczuje chęci do jedzenia. Warto także pamiętać o tym, że niektóre dzieci są niejadkami z natury i bardzo ciężko jest to zmienić. Rodzice mogą pocieszyć się, że z tej przypadłości bardzo często wyrasta się wraz z wiekiem.

Przeczytaj więcej na klubkangura.com.pl