Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Implanty zębów
Poradnik

Implanty zębów – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Zdrowy i piękny uśmiech to jeden z najważniejszych elementów wizerunku każdego człowieka. Uzębienie ma wpływ na dobrostan całego organizmu, a jego braki niosą za sobą nieprzyjemne konsekwencje dla zdrowia. Stan zębów ma jednak swoje odbicie również w sferze psychologicznej. Czyż piękne białe zęby nie dodają pewności siebie? Jednym ze sposobów na uzyskanie pięknego uśmiechu są implanty stomatologiczne.

Czy stomatolog w Poznaniu wykona implanty zębowe?

Z powodzeniem wykona je stomatolog – Poznań ma na swojej mapie profesjonalne gabinety.

Leczenie kanałowe (endodoncja), chirurgia stomatologiczna, zabiegi stomatologiczne z zakresu stomatologii zachowawczej, wybielanie zębów, usuwanie zębów mądrości, protetyka, korony LAVA, cyfrowe projektowanie uśmiechu i inne usługi stomatologiczne – oferta gabinetów stomatologicznych jest dziś skrojona na miarę wszystkich potrzeb pacjentów.

Poza wymienionymi usługami – stomatolog w Poznaniu Materna Dental zajmuje się również implantologią.

W gabinecie możesz liczyć na profesjonalną obsługę, a wykwalifikowana kadra pracuje wyłącznie na najwyższej jakości sprzęcie i materiałach (szwajcarskiego producenta SGS Dental i jego Swiss Implant Systems).

Gabinet stomatologiczny wszczepia implanty, wykonane z biokompatybilnego materiału. Sam zabieg przeprowadzają zaś specjaliści z dziedziny implantologii.

Stosowane przez nich metody są zgodne z najnowszymi standardami ze świata stomatologii estetycznej i implantologii.

Nie bez znaczenia jest najnowocześniejszy sprzęt. Wszystko to pozwala odtworzyć zęby nawet w takim miejscu, w którym ubytek powstał wiele lat przed zabiegiem.

Jak zatem widać – dentyści Poznań profesjonalnie zaopiekują się twoim uśmiechem. Tymczasem opowiemy ci nieco więcej o implantach.

Dlaczego warto wszczepić implanty zębowe?

Wszczepieni implantów zębowych to nie tylko kwestia estetyczna. Bez wątpienia implanty pozwalają na uzyskanie pięknego białego (ale i naturalnie wyglądającego) uśmiechu.

Implanty zapobiegają jednak również chorobom przyzębia i utracie kolejnych własnych zębów.

Wszczepienie implantów otwiera drogę do uzupełniania protetycznego (najczęściej korony).

Takie uzupełnienie jest wówczas dopasowane kolorem do pozostałych zębów.

Implanty zębowe dla najbardziej wymagających klientów

W Centrum stomatologii dentysta Poznań wykonuje zabiegi, które odpowiadają na różne potrzeby pacjentów.

Do popularnych i w pełni bezpiecznych zabiegów należą te z zakresu implantologii.

Poniżej pokrótce opowiemy, jak wygląda przygotowanie do takiego zabiegu oraz sam zabieg.

  • Pierwsza konsultacja – oczywiście pierwszym krokiem jest konsultacja ze specjalistą, który oceni stan uzębienia. Lekarz stomatolog opracuje plan leczenia i przedstawi ci go, a także zaprezentuje wizualizację twojego nowego uśmiechu za pomocą technologii Digital Smile Design.
  • Analiza stanu uzębienia i tkanki kostnej – lekarz stomatolog przeprowadzi analizę, wykorzystując w tym celu najnowocześniejszą technologię tomografu Carestream CBCT i pantomografu CS 8100 3D.
  • Wszczepienie implantu – w tym samym dniu można wszczepić kilka implantów, jest to bezbolesne. W ciągu kilku pierwszych dni może wystąpić opuchlizna, a dziąsła mogą być nieco bardziej wrażliwe.
  • Gojenie – po umieszczeniu implantu gojenie trwa od 8 do 24 tygodni. W tym czasie implant zrasta się z tkanką dziąsła. Po wszczepieniu można odczuwać delikatny dyskomfort, jednak większość pacjentów nie potrzebuje nawet środka przeciwbólowego.
  • Zabiegi protetyczne – ostatnim krokiem jest uzupełnienie protetyczne.

Warto wspomnieć również o tym, że stosowane implanty są bezpieczne dla organizmu i nie powodują uczuleń. Każdy implant stosowany w gabinecie przechodzi potrójną kontrolę jakości i posiada certyfikację ISO.

Jak często powinno się odwiedzać gabinet stomatologiczny, mając implanty?

Wydaje się, że zamocowane na implantach uzupełnienie jest sztuczne, a zatem nic mu nie grozi i nie trzeba kontrolować jego stanu u dentysty.

Nic bardziej mylnego. Mając implanty i uzupełnienie protetyczne, również trzeba odbywać kontrolne wizyty stomatologiczne.

Do gabinetu należy się udać co 3-6 miesięcy, by oczyścić zęby. Celem jest usunięcie osadu nazębnego i przywrócenie zębom pierwotnego blasku.

Ponadto nie można zapominać o odpowiedniej higienie. Należy o nią dbać tak samo jak w przypadku zębów naturalnych, zwracając baczną uwagę na obszar zębami a dziąsłem (to tam może dojść do rozwoju bakterii). O ile ząb się nie „zepsuje”, o tyle skolonizowane bakterie mogą zaatakować kość wokół implantu.

Jak zatem widać – odpowiednia higiena jamy ustnej ma duże znaczenie nie tylko w przypadku naturalnych zębów. Warto zaopatrzyć się w takie akcesoria, jak: nić dentystyczna oraz małe szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Przy właściwym dbaniu o zęby oraz regularnych wizytach w gabinecie wszelkie problemy z uzębieniem na implantach są jednak rzadkością.

Jeśli wahasz się, czy warto zakładać implanty – powyższy artykuł powinien rozwiać twoje wątpliwości. Implanty oraz uzupełnienia to gwarancja estetycznego wyglądu, ale również zdrowia. Dobry stomatolog Poznań pomoże ci spełnić marzenie o nieskazitelnym uśmiechu.