Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Poradnik Uroda

Jak prawidłowo dbać o swoje włosy? Podstawy pielęgnacji

Każda z nas może mieć zdrowe i lśniące włosy. Nawet jeśli przez całe życie nie lubiłaś się ze swoimi, to najwyższa pora to zmienić. Wszystko leży w odpowiedniej pielęgnacji i dbaniu o siebie! Naprawdę, każda z nas może całkowicie odmienić swoje włosy. Wystarczy zostać włosomaniaczką i wiedzieć, jakie są podstawy pielęgnacji. W naszym artykule znajdziesz cenne porady, które pomogą Ci odmienić swoje włosy. Już za kilka tygodni zauważyć pierwsze efekty! Zapraszamy do lektury.

Nie tylko pielęgnacja! Czyli jak zadbać o włosy od środka

Na to, w jakim stanie są nasze włosy, ma wpływ wiele czynników. Jest to także nasz styl życia i odżywiania. Stres, niedobór snu, zbyt mała ilość wody i składników odżywczych może negatywnie odbijać się na naszych włosach. Pojawia się ich nadmierne wypadanie, są one łamliwe, cienkie i kompletnie się nas nie słuchają. Koniecznie zmień swoje niezdrowe nawyki! Warto też pomyśleć o suplementacji najważniejszych witamin i składników mineralnych, które odpowiadają za porost włosów, a także ich brak wypadania. Polecamy przede wszystkim biotynę, skrzyp, cynk oraz selen. W aptece znajdziesz wiele sprawdzonych produktów, które możesz zażywać!

Jak dbać o włosy? Podstawowa wiedza z zakresu pielęgnacji

Wiele cennych porad znajdziesz na stronie http://salonurody-lochow.pl. Jednak na sam początek wystarczy Ci kilka najważniejszych informacji. Przede wszystkim – sam szampon to za mało! Dodatkowo nie można brać pierwszego lepszego produktu – trzeba czytać skład! Postaw na szampon bez silikonów i SLS. Dodatkowo musisz wyposażyć się w odżywkę i olejek do zabezpieczania włosów. W późniejszym czasie kup także wcierkę, maski oraz peeling do skóry głowy. Kolejna ważna informacja to sposób mycia włosów. Należy rozwadniać szampon, a najlepiej stosować się do metody OMO. Polega ona na nakładaniu odżywki, następnie myciu włosów i nakładaniu kolejnej odżywki. Tutaj pojawia się kolejny temat, czyli stosowanie produktów ze składnikami z trzech grup: proteiny, emolienty i humektanty. Jest to podstawa równowagi PEH!

Każda kobieta może mieć piękne włosy!

Te kilka porad naprawdę może diametralnie zmienić Twoje włosy. Wprowadź małe zmiany, które przyniosą widoczne rezultaty! Nic na tym nie tracisz, a możesz wiele zyskać. Nigdy nie jest za późno, aby zadbać o siebie! Spróbuj! Już niedługo możesz cieszyć się długimi, gęstymi i zdrowymi włosami.