Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Środki do dezynfekcji gabinetów medycznych
Poradnik

Środki do dezynfekcji gabinetów medycznych – jak zadbać o odpowiednią higienę?

W obecnych czasach niezwykle ważne jest dbanie o higienę oraz czystość. Dzięki temu mamy gwarancję bezpieczeństwa, a także możemy normalnie funkcjonować w wielu przestrzeniach. Dezynfekcja gabinetów lekarskich czy innych miejsca związanych z przyjmowaniem pacjentów jest szczególnie ważna. W szpitalach, przychodniach czy innych placówkach należy zadbać o najwyższy standard czystości i higieny. Nie ma tu miejsca na błędy czy niedociągnięcia. Dlatego trzeba znaleźć produkty, których skuteczność jest 100%. Oprócz tego musimy mieć odpowiednią ekipę. Tak można przejść do działania.

Jakie środki do dezynfekcji gabinetów wybrać?

Do dezynfekowania gabinetów i innych miejsc konieczne są środki specjalistyczne. Najlepiej postawić na produkty zalecane właśnie do szpitali czy placówek medycznych. Są to specjalnie tworzone środki, które mają najwyższą skuteczność. Jednym z nich jest np. Incidin Pro. Jest on skoncentrowanym środkiem alkoholowym, który służy do dezynfekowania zarówno powierzchni, jak i sprzętów medycznych. Nadaje się do wielu różnych materiałów, takich jak metal, linoleum czy też ceramika. Inne tworzywa sztuczne także mogą mieć z nim kontakt. W zależności od czasu działania oraz stężenia możemy osiągnąć różne stopnie dezynfekcji. Wszystkie informacje znajdziemy na opakowaniu. 

Zachowanie czystości i sterylności w placówkach medycznych

Dezynfekowanie obejmuje nie tylko samą przestrzeń gabinetu. Trzeba wziąć pod uwagę także wszystkie inne powierzchnie czy samych pracowników i pacjentów. Należy więc zadbać o produkty do mycia rąk, a także ich dezynfekowania. Personel powinien zostać odpowiednio przeszkolony i poinstruowany odnoście używania różnych preparatów, a także kierowania pacjentów do dezynfekowania rąk. Można także zadbać o produkty pozwalające na dezynfekcję błon śluzowych czy skóry. Trzeba pamiętać także o środkach bezpieczeństwa, takich jak jednorazowe rękawiczki czy akcesoria do badania, a także pojemniki i worki na odpady. Wszystko powinno być całkowicie sterylne i na bieżąco kontrolowane. Należy pamiętać o wszelkich powierzchniach, przedmiotach  częściach wspólnych pomieszczeń, które trzeba najczęściej dezynfekować. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim – prawidłowa dezynfekcja w gabinetach 

Oprócz wyboru odpowiednich produktów, najważniejszym aspektem dezynfekcji jest uświadomienie personelu, a także dbanie o zrozumienie tego przez pacjentów. Każdy powinien dbać o wspólne dobro, czyli o stosowanie się do zaleceń. W gabinetach medycznych należy zachować maksymalną ostrożność i bardzo często dezynfekować przestrzenie. Jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem i troszczyć się o innych, to powinniśmy zainwestować we wszystkie elementy potrzebne do dbania o zasady BHP. Nie należy pomijać żadnych punktów. Dezynfekcja musi być przeprowadzana regularnie, z użyciem najbardziej skutecznych środków. Tyko wtedy mamy pewność, że zrobiliśmy wszystko, co można, aby zachować czystość i higienę miejsca.