Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Lifestyle Poradnik

Czym kierować się, wybierając fotografa ślubnego?

Zdjęcia ślubne są pamiątką, która pozostaje na całe życie. Nic więc dziwnego, iż każda młoda para marzy o tym, aby były wykonane z jak największą dokładnością i były doskonałej jakości. To dlatego tak ważne jest, aby fotograf ślubny, który zostanie wybrany na ten szczególny dzień, naprawdę stanął na wysokości zadania i wykonał zdjęcia, które będą wywoływać wzruszenie i przywodzić na myśl same najpiękniejsze chwile.

Czym kierować się podczas wyboru fotografa?

Z całą pewnością fotograf ślubny powinien posiadać spore doświadczenie. To właśnie on powinien udzielać cennych wskazówek podczas samej sesji. To także on dobiera odpowiednie oświetlenie oraz ustawienie, zarówno aparatu, jak i pary młodej. Dobry fotograf ślubny powinien cechować się kreatywnością, która znacząco wpłynie na cały przebieg sesji i proponować, zarówno kadry, jak i scenerie, które sprawią, że sesja będzie niezapomniana. W tym szczególnym dniu młoda para bardzo często ufa fotografowi w 100% i liczy na to, iż da on z siebie wszystko. 

Ważne jest, aby wykonane zdjęcia były zgodne z ogólnymi zasadami kompozycji i były ostre. To właśnie dlatego przed podjęciem współpracy, dobrym pomysłem jest obejrzenie zdjęć, jakie już wcześniej wykonywał dany fotograf ślubny. Każdy fotograf posiada z reguły swoje portfolio, w którym zamieszcza, wykonane fotografie, w internecie. Dzięki temu dostęp do jego pracy ma każdy, co ułatwia podjęcie decyzji o ewentualnej współpracy. Im lepiej zorganizowane portfolio, tym lepszy fotograf ślubny. 

Istotny jest także sposób obróbki takich zdjęć. Profesjonalny fotograf potrafi obrobić je w taki sposób, aby wyglądały lepiej, niż przed a efekt faktycznie był powalający na kolana. Czas poświęcony na obróbkę graficzną takich fotografii, bardzo często bywa dość długi. To dlatego lepiej zdecydować się na fotografa, który stawia na jakość, a nie na ilość. Często zdarza się, iż fotograf ślubny oferuje bardzo dużo zdjęć, ale są one miernej jakości. Zdecydowanie lepiej wybrać opcję, w której zdjęć jest mniej, ale są one dopracowane i cechują się doskonałą jakością. 

Czy warto spotkać się z fotografem przed sesją?

Takie spotkania są coraz popularniejsze i nie ma w tym nic dziwnego. Pozwalają one zobaczyć i ocenić, czy zarówno młoda para, jak i fotograf nadają na tych samych falach. Podobna koncepcja i pomysł sprawiają bowiem, iż pracuje się o wiele łatwiej. To właśnie dlatego rozmowa z fotografem ślubnym jeszcze zanim podejmie się z nim współpracę, jak najbardziej może dać pozytywny efekt. Przede wszystkim ukaże ona, czy współpraca będzie efektowna. Na takie spotkanie warto przyjść z konkretnym planem. To znaczy, że, zarówno fotograf ślubny, jak i młoda para, powinni posiadać pomysły na wykonanie takiej sesji. Burza mózgów często sprawia, iż końcowy pomysł jest jeszcze lepszy i przekłada się na doskonałe efekty. Podczas takich spotkań, można też poprosić fotografa o przedstawienie swojego portfolio w wersji papierowej. Można wtedy zobaczyć także, jak prezentować będą się fotografie po wydruku. Dobrym pomysłem będzie też podpisanie stosowanej umowy, w której określone są wszystkie warunki pracy.

Jak długo powinno się czekać na zdjęcia z sesji ślubnej?

Fotograf ślubny jest zobowiązany, aby dostarczyć, gotowe, czyli obrobione fotografie w okresie trzech miesięcy od daty ich wykonania. Wiadomo jednak, iż nie warto spodziewać się gotowych rezultatów po tygodniu od ślubu. Profesjonalny fotograf potrzebuje bowiem czasu na to, aby efekty były dopracowane i najwyższej jakości, a dodatkowo, zazwyczaj jest na tyle oblegany, aby mieć do obróbki przynajmniej kilka takich sesji. Warto też pamiętać o tym, iż zazwyczaj cena przekłada się na jakość otrzymanej sesji. To dlatego nie należy oczekiwać zbyt wielu zdjęć za śmiesznie niską kwotę. 

Autor: https://www.onyxxwedding.pl/ Fotograf ślubny Kraków