Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Zdrowie

Podolog – wszystko, co należy o nim wiedzieć

Kiedy zbliża się okres wakacyjny, kobiety w sposób szczególny dbają o estetykę swoich stóp. Nic dziwnego, bowiem każdy chce się prezentować możliwie najbardziej atrakcyjnie podczas wypoczynku na plaży. Jednakże należy pamiętać, że nie tylko ich wygląd jest istotny, ale również leczenie i dbanie o ich kondycję. Warto w tym celu wybrać się do podologa, który rozwiąże nasze problemy. Czym zajmuje się podolog? Jak wygląda działanie podologa w praktyce? Czym dokładnie jest podologia? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Czym zajmuje się podolog?

Biorąc pod uwagę definicję podologii, moglibyśmy stwierdzić, że podolog w Warszawie przede wszystkim zajmuje się rozpoznawaniem wszelkich schorzeń w okolicach kończyn dolnych, a także szukaniem ich przyczyn. Jego zadaniem jest dobieranie odpowiedniego rodzaju terapii lub wykonywanie niektórych zabiegów, które miałyby na celu prawidłowe funkcjonowanie stóp. Dodatkowo zajmuje się również poniekąd ich wyglądem, bowiem szlifuje, obcina i koryguje paznokcie, a także usuwa odciski i zgrubienia. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że udziela cennych wskazówek klientom, informując ich, w jaki sposób skutecznie dbać o paznokcie. Coraz częstszymi gośćmi w gabinetach podologów są osoby starsze, które mają kłopoty ze stopami, bowiem często jest to skuteczne rozwiązanie ich problemów.

Przykładowe działania wykonywane przez podologa

Warto wiedzieć, jakie czynności dokładnie mogą być wykonywane przez tego typu lekarza. Przykładowo podolog zajmuje się takimi kwestiami, jak chociażby usuwaniem brodawek, leczeniem wrastających i wkręcających się paznokci, usuwaniem odcisków, leczeniem pękających pięt. Dodatkowo dokonują oni podstawowych zabiegów podologicznych, które polegają na usuwaniu zrogowaceń skórnych, opiłowaniu i skróceniu płytki paznokcia. Podolog zajmuje się również płytkami, które zmienione zostały chorobowo wskutek grzybicy paznokci, onycholizy, krwiaka podpaznokciowego. Jeśli masz problemy z nadmiernym złuszczaniem się, skłonnością do pękania naskórka i szorstkością, warto zdecydować się na wizytę u podologa. Sprawdź sam, na czym dokładnie polegają poszczególne zabiegi i jaka jest ich cena. 

Czym jest podologia?

Podologia jest to pewna dziedzina medycyny, która na dzień dzisiejszy nie jest bardzo znana w naszym kraju. Dotyczy ona wszelkich zabiegów, które są wykonywane na stopach. Co ciekawe, dobry podolog musi posiadać dużą wiedzę z zakresu wielu dziedzin, jak chociażby kosmetologia, dermatologia, ortopedia, diabetologia i chirurgia. Warto wiedzieć, że o wyodrębnienie podologii zabiegali przede wszystkim pedicurzyści, ze względu na to, że niektóre zabiegi kończyły się infekcjami, a nawet wrastaniem paznokcia w skórę. Branża kosmetyczna wzięła sprawy w swoje ręce, tym samym apelując o utworzenie odpowiednich kierunków studiów. Dzięki temu osoby, które w przyszłości chciałyby się kształcić w tym kierunku, posiadać będą niezbędną wiedzę.