Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Zdrowie

Szyjka macicy przed okresem

Wygląd szyjki macicy zmienia się zależności od danego dnia cyklu. Obserwacja stany szyjki i śluzu jest bardzo przydatna w czasie starań o dziecko, gdyż pomaga rozpoznać dni, gdy szanse na poczęcie są najwyższe. Aby jednak mieć pewność co do dnia owulacji, warto zainwestować w monitor owulacji. Takie urządzenie dostępne jest w aptekach oraz wielu sklepach internetowych w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od wybranego producenta. Aby wynik był miarodajny należy używać go ściśle według instrukcji dołączonej do urządzenia.
Wiele lekarzy zaleca jednak po prostu stosunek seksualny co drugi dzień, gdyż plemniki są wtedy w najlepszej kondycji.

Czy można wybrać płeć dziecka?


Co ciekawe, spotkać można się z przekonaniem, że można zaplanować płeć dziecka. Wiele osób twierdzi, że kochając się kilka dni przed owulacją i w dzień owulacji znacznie zwiększa się szansę na córkę, a z kolei gdy do stosunku dojdzie po owulacji istnieje duże prawdopodobieństwo poczęcia chłopca. Inną metodą, która również ma sporo zwolenników jest chiński kalendarz płci. Ta metoda opisuje szansę kobiety na syna bądź córkę według wieku, w konkretnym miesiącu w ciągu roku. Jednak nie jest ona potwierdzona żadnymi badaniami naukowymi, więc nie należy na niej polegać.
Zbliżający się okres można rozpoznać po wielu symptomach. Głównym z nich z całą pewnością jest tkliwość, bolesność i obrzęk piersi. Ponad to wiele kobiet odczuwa silne napięcie przedmiesiączkowe, które objawia się rozdrażnieniem, płaczliwością i bólami głowy. Dodatkowo, wiele kobiet skarży się na nasilony trądzik i gorszy stan swojej cery tuż przed miesiączką.

Jak to wygląda?


Kobiety często zastanawiają się jak wygląda szyjka macicy przed okresem, gdyż w tym czasie odczuwają one pobolewanie w dole brzucha i delikatne obrzmienie. Stosując naturalną antykoncepcję warto dokładnie wsłuchiwać się w swój organizm w poszczególnych dniach cyklu i prowadzić notatki w osobistym kalendarzu. 
O tym jak odczytywać pewne objawy warto porozmawiać z zaufanym ginekologiem. Aby ocenić stan szyjki macicy konieczne jest samobadanie. Wielu specjalistów uważa, iż nie jest to najlepszy pomysł gdyż takie praktyki znacznie zwiększają wystąpienie uciążliwych infekcji i trudnych do wyleczenia stanów zapalnych. 
Gdy jednak kobieta chce ocenić, w jakim położeniu jest jej szyjka macicy powinna przestrzegać zasad higieny. Tuż przed badaniem należy wziąć kąpiel i bardzo dokładnie umyć dłonie, najlepiej mydłem antybakteryjnym. 


Następnie należy przyjąć najdogodniejszą dla siebie pozycje, położyć się, przykucnąć lub pochylić. Samobadanie należy przeprowadzać regularnie, aby nauczyć się rozpoznawać zachodzące z kolejnych dniach zmiany. 
Przed miesiączką szyjka macicy znajduje się nisko, jest twarda i lekko otwarta. Podczas miesiączki nie należy jednak sprawdzać położenia szyjki macicy, gdyż w tym czasie ryzyko infekcji jest jeszcze wyższe i bardzo niehigieniczne. Infekcje w tym czasie są bardzo trudne do wyleczenia a miesiączka jeszcze bardziej dotkliwa, ze względu na świąd i intensywny ból.