Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Poradnik Zdrowie

Jakie leki na poprawę krążenia wybrać?

Krążenie krwi w organizmie człowieka jest związane z układem krwionośnym. Jest to układ zamknięty, w którym wspomniana krew krąży w systemie naczyń, a serce w tym wypadku pełni funkcję pompy, wymuszającej nieustanny obieg krwi. Krążenie pozwala między innymi na transport gazów oddechowych, substancji odżywczych czy hormonów. Oprócz tego, odpowiada za odporność człowieka i utrzymanie stałej temperatury ciała.

Jakie leki na poprawę krążenia wybrać?

W przypadku problemów z krążeniem, należy natychmiast zwrócić się do lekarza o pomoc w doborze leków. Istnieje również możliwość wypróbowania na tak zwaną „własną rękę” niektórych, nieszkodliwych preparatów. W zależności od partii ciała, którego dotyczy problem krążenia, dostępne są odmienne środki lecznicze.

Jakie tabletki na poprawę krążenia i serce?

Serce to mięsień i pewnego rodzaju pompa, która odpowiada w sposób szczególny za rozprowadzanie krwi po organizmie. Doprowadza ją do wszystkich możliwych partii ciała i narządów. Z wiekiem jednak jego funkcje i praca zostają osłabione, przez co krążenie nie jest już tak dobre, jak kiedyś. W takich wypadkach przyczyną tego mogą być między innymi starzenie się, zbyt mała aktywność fizyczna, dieta bogata w tłuszcze i tym podobne. Takie problemy przyczyniają się do gorszego opływu krwi, a w efekcie do zawałów serca oraz udarów mózgu.
Istnieje jednak możliwość poprawienia krążenia z pomocą odpowiednich leków. W przypadku potencjalnych zawałów serca, najczęściej stosuje się leki na rozrzedzenie krwi. Mowa tutaj między innymi o heparynach i kwasach acetylosalicylowych. Pierwszy składnik zapobiega powstawaniu zakrzepów oraz zmniejsza gęstość i lepkość krwi. Kwas z kolei zapobiega wytwarzaniu się tromboksanu oraz prostacykliny, w związku z czym rozrzedza krew. Leki z takimi składnikami zaleca się osobom z problemami krążenia, po przebytym zawale oraz znajdujących się w grupie ryzyka udarowego. Warto także zwrócić uwagę na tabletki z koenzymem Q10 i kwasami omega-3

Leki na krążenie kończyn dolnych

Wbrew pozorom, zaburzenia krążenia w kończynach dolnych może przynieść poważne skutki. Warto zatem w porę zastosować odpowiednie tabletki, bądź maści, które pomogą rozwiązać ten problem. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na żele, które posiadają w swoim składzie wyciąg z pokrzywy, bądź naturalne oleje. Pozwalają walczyć z objawami i przyczynami bólu oraz skutecznie poprawiają krążenie. Przy okazji, nie podrażniają skóry i są w stu procentach bezpieczne dla zdrowia.
Bardzo dobrym sposobem na krążenie może być maść końska z kasztanowcem, która działa rozgrzewająco i poprawia krążenie. Pomaga także w leczeniu żylaków oraz zapobiega ich powstawaniom. Jest to środek w pełni naturalny.
Z leków natomiast najlepiej jest wybrać na przykład Opokan, który zawiera meloksykaminę. Jest to preparat występujący w formie tabletek. W przypadku niektórych osób jednak może nie przynieść pożądanych efektów i wywołać efekty zatrucia pokarmowego, bądź gorączkę.
Jeśli problemy z krążeniem utrzymują się zbyt długo, warto udać się do lekarza.