Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jak usunąć nieudany makijaż permanentny
Uroda

Jak usunąć nieudany makijaż permanentny? Jest jedna niezawodna metoda!

Celem makijażu permanentnego powinno być długotrwałe upiększenie twarzy, a nie jej oszpecenie. Co zrobić, gdy trafimy na linergistkę lub kosmetyczkę, której praca nie przypadnie nam do gustu? Makijaż permanentny, podobnie jak tatuaż, można usunąć w bezpieczny i skuteczny sposób dzięki laseroterapii. Jak wygląda usuwanie makijażu permanentnego laserem?

Usuwanie makijażu permanentnego – czy to możliwe?

Nieudany makijaż permanentny to nie wyrok. Obecnie stosuje się dwie metody: podskórne wprowadzenie preparatu dezaktywującego barwnik (tzw. removera) lub laseroterapia. Rodzaj zabiegu dobiera się indywidualnie w zależności od użytego pigmentu, lokalizacji makijażu czy jego głębokości. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki rekomendują laserowe usuwanie makijażu permanentnego, które pozwala na stosunkowo szybkie i skuteczne pozbycie się pigmentu spod skóry, bez pozostawiania blizn czy przebarwień.

Najlepszy laser do usuwania makijażu permanentnego

Jeszcze do niedawna usuwanie brwi permanentnych przy pomocy lasera kojarzyło się z bólem, kłuciem i szczypaniem, a do tego nie zawsze udawało się usunąć barwnik całkowicie. Starszego typu lasery niosły ze sobą wysokie ryzyko powstawania blizn. Medycyna estetyczna zna już na szczęście doskonalszą technologię – pikosekundowy laser do usuwania makijażu permanentnego.

Laser pikosekundowy wykorzystuje bardzo krótką wiązkę światła, która jest delikatniejsza dla skóry, a zarazem efektywniejsza w usuwaniu niechcianego barwnika. Impuls wysyłany przez urządzenie trwa zaledwie pikosekundę, czyli wielokrotnie krócej niż starsze urządzenia (nanosekundowe), co przekłada się na wyższą skuteczność usuwania makijażu permanentnego.

Na czym polega laserowe usuwanie makijażu permanentnego?

Energia lasera rozbija pigment pod skórą na drobne cząsteczki, które następnie są usuwane za pośrednictwem układu limfatycznego. Technologia pikosekundowa pozwala na rozdrobnienie barwnika na pył – z tak małymi fragmentami organizm radzi sobie bez problemu. Po wykonaniu określonej liczby zabiegów barwnik zostaje skutecznie zneutralizowany. Efektem działania lasera jest też pobudzenie komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny, a co za tym idzie – odmłodzenie twarzy. Zatem usuwając makijaż permanentny brwi czy ust, można dodatkowo spodziewać się redukcji zmarszczek znajdujących się w najbliższej okolicy.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego wymaga najczęściej wykonania kilku sesji w kilkutygodniowych odstępach. O liczbie i częstotliwości decyduje lekarz.

Jak bezpiecznie usunąć makijaż permanentny?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego to procedura bezpieczna i mało inwazyjna, pod warunkiem, że stosujemy się do zaleceń lekarza przed i po zabiegu oraz mamy świadomość przeciwskazań. Zabiegu nie należy wykonywać na świeżej opaleniźnie, podczas stosowania ziół i leków światłouczulających oraz przy skłonności do tworzenia się bliznowców. Przed przystąpieniem do laseroterapii warto zapoznać się z listą substancji o działaniu fototoksycznym (takiej informacji powinien udzielić Ci specjalista wykonujący zabieg). Wśród przeciwwskazań należy również wymienić: ciążę, karmienie piersią, aktywne infekcje skórne oraz nowotwory skóry. Na kilka dni przed zabiegiem trzeba zrezygnować ze spożywania alkoholu.

Ponieważ usuwanie makijażu permanentnego dotyczy twarzy, która jest częścią ciała najbardziej narażoną na działanie promieni słonecznych, konieczne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem UV – w przerwach pomiędzy poszczególnymi sesjami oraz przez kilka tygodni po zakończeniu serii zabiegów.

Jeżeli chcesz usunąć nieudany makijaż permanentny, umów się na konsultację ze specjalistą w Klinice Miracki w Warszawie i poznaj szczegóły dotyczące zabiegu.