Zdrowe Mięśnie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

liposukcja
Uroda

Liposukcja – kiedy warto się na nią zdecydować?

Zalegający tłuszcz w naszym ciele z pewnością nie jest czymś, co chcemy zachować na dłużej. Wręcz przeciwnie – chcemy się go pozbyć! Zwykle aktywny tryb życia oraz zmiana diety jest skutecznym rozwiązaniem. Jednak czasem to nie wystarczy. Szczególnie w przypadku większego nadmiaru tłuszczu lub trudności z odchudzaniem. Wtedy liposukcja może okazać się prawdziwym zbawieniem. Zabieg ten bez nadmiernego wysiłku i trudu pozwoli pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i cieszyć się smukłym i zgrabnym ciałem. Jednak jak to wszystko wygląda?

Czym jest zabieg liposukcji?

Zabieg liposukcji polega na odessaniu tkanki tłuszczowej w miejscu, gdzie mamy jej nadmiar. Metodę można zastosować w różnych miejscach na ciele. Najczęściej jest to brzuch, uda, podbródek oraz ramiona. Co więcej, odessany przy liposukcji tłuszcz może zostać wykorzystany do poprawy wyglądu ciała. Przeprowadza się z jego użyciem między innymi powiększanie piersi czy wypełnianie bruzd na twarzy. 

Liposukcja może być przeprowadzona tylko u osób, które nie są otyłe. Pacjent powinien być zdrowy i w dobrej kondycji. 

Liposukcja laserowa – jak wygląda zabieg?

Najpopularniejszą metodą liposukcji jest laser. Wykorzystuje się jego energię do podgrzania tkanki tłuszczowej w wybranym miejscu. Powoduje to jej rozpuszczenie, co umożliwia bezpieczne usunięcie nadmiaru bez naruszenia naczyń krwionośnych. Zabieg jest w pełni bezpieczny. Nie występuje tu żadne krwawienie ani obkurczanie skóry. Co więcej, metoda laserowa pozwala na szybszą rekonwalescencję oraz niski stopień bólu. Zabieg można wykonać ze znieczuleniem miejscowym. Całość daje naprawdę niesamowity efekt!

Kiedy warto zdecydować się na zabieg liposukcji?

Liposukcja może być przeprowadzona na praktycznie wszystkich partiach ciała. Jeśli więc doskwiera Ci kompleks grubszych ud, boczków czy też ramion – możesz zdecydować się na zabieg liposukcji. Metoda sprawdzi się wszędzie. Spotyka się także odsysanie tłuszczu z okolic piersi, bioder, pleców czy znad kolan. Co więcej, liposukcja jest korzystnym zabiegiem dla wyglądu naszej skóry. Przez podgrzewanie laserem od środka nasze ciało ujędrnia się prze pobudzenie produkcji kolagenu. 

Inne formy liposukcji – kiedy laser nie wystarczy?

Trzeba jednak wiedzieć, że liposukcja laserowa bez dodatkowego odsysania rozpuszczonego tłuszczu może odbywać się tylko przy małych jego ilościach. W przeciwnym razie konieczne będzie odessanie nadmiaru. Wykorzystuje się wtedy np. metodę liposukcji infradźwiękowej. Taki zabieg pozwala na odessanie nawet 4 l tkanki. Później tłuszcz może zostać wykorzystany do powiększania piersi, pośladków czy też innej metody. 

Zadbaj o swoje ciało i ciesz się efektami!

Liposukcja jest dla wielu osób idealnym rozwiązaniem dręczącego problemu. Można w prosty sposób wymodelować swoje ciało. Szybko pozbędziesz się kompleksów i znów będziesz się sobie podobać! Jeśli więc narzekasz na drobne mankamenty w swojej figurze – koniecznie wybierz liposukcję laserową!